KPMV - úvodní stránka

 
 
 

KPMV

Aktuality

Kluby

Projekty

Publikace

Různé

Kontakty

Muzeum Varnsdorf

Aktuality

•  Sakrální památky  •  Podstávkové domy  •  Zvonička  •  Soutěže (FOTOROK aj.)
•  Zapomenuté příběhy  •  Opomíjené památky  •  Muzeum do ulic
•  Spolupráce českých a německých muzeí / Zusammenarbeit Museen CZ+DE (2010-11)
•  Výstava - drobné sakrální památky / Ausstellung - Kleine Sakraldenkmäler
•  Spolupráce českých a německých muzeí (2019-21) / Zusammenarbeit tschechischer und deutscher Museen (2019-21)


 

MUZEUM DO ULIC


Podpora iniciativy přátel dlouhodobě zavřeného varnsdorfského muzea, jež mají v záměru ukázat veřejnosti netradiční formou v ulicích nejzajímavější muzejní exponáty a tím ji zaujmout a vyvolat diskusi o potřebě jeho opravy a znovuotevření pro veřejnost.

 

Projekt KPMV byl finančně podpořen Ústeckou komunitní nadací.

Výše dotace z ÚKN byla 38.000 Kč.

 

/kliknutím zobrazíte certifikát/
 

K této částce přibylo ještě dalších 5.000 korun - výtěžek z charitativní akce, kterou nadace uspořádala 6. září 2013.

 

Projekt probíhal od 1. července 2013 do 30. června 2014.

 


 

 

Partnerem je ústecká společnost CENTROPOL ENERGY, a.s., a dobročinný FOND CENTROPOL.

 


 

Náš spolek se po celou dobu od uzavření budovy muzea (v r. 2009) usilovně snaží, aby muzeum i nadále zůstalo v povědomí občanů. Proto připravil projekt „Muzeum do ulic“ a začal na něj shánět prostředky. Začátkem června 2013 přišla dobrá zpráva z Ústecké komunitní nadace. Na projekt nám přispěje částkou 38.000 Kč. Další finance poskytlo Oblastní muzeum Děčín.

 

Cílem projektu bylo vybrat, zdokumentovat a vystavit na 12 panelech (šesti oboustranných roll-upech) ve Varnsdorfu a okolí nejvýznamnější exponáty muzea. Alespoň přenesenou formou vizualizace (fotografiemi, kresbami, texty apod.) se tak k veřejnosti dostavá malá část historických artefaktů skrytých v depozitáři. Mobilní expozice slouží i k zamyšlení, zda a proč potřebujeme muzeum.

 

Od projektu očekáváme "probuzení" větší části veřejnosti, že zde máme krásnou budovu muzea a v ní nádherné a cenné exponáty připomínající historii města. Jeho přínosem bude změna v myšlení lidí v pohledu na to, že se nemusí jednat o nudnou "muzeální" činnost, ale že lze vytvořit moderní interaktivní muzeum otevřené novým myšlenkám a pokrokovým technologiím.

 

S muzejními panely se budeme setkávat venku i v interiérech. Díky své přenositelnosti se objeví též při jednorázových akcích, jakými jsou například farmářské trhy.

 

První příležitostí ke zhlédnutí "muzea v ulicích" byly Dobrotovy trhy na nádvoří varnsdorfské Střelnice 27. června 2014. Foto Filip Mágr
 

 

© KPMV  <>  Poslední aktualizace: 30.7.2015