KPMV - úvodní stránka

 
 
 

KPMV

Aktuality

Kluby

Projekty

Publikace

Různé

Kontakty

Muzeum Varnsdorf

Aktuality

Sakrální památky Podstávkové domy Zvonička Soutěže
Zapomenuté příběhy Opomíjené památky Muzeum do ulic
Spolupráce čes. a německých muzeí Zusammenarbeit Museen CZ & DE
Výstava - drobné sakrální památky Ausstellung - Kleine Sakraldenkmäler

 

Výsledkové listiny celostátní soutěže FOTOROK

 
Ročník 1996 Ročník 1997 Ročník 1998 Ročník 1999 Ročník 2000
Ročník 2001 Ročník 2002 Ročník 2003 Ročník 2004 Ročník 2005
Ročník 2006 Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2011
Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015
Ročník 2016
Ročník 2017



 


FOTOROK 2017
  • Čestná uznání byla udělena Martinu Votavovi za fotoseriál "Ad infinitum" (ukázka 1 - ukázka 2 - ukázka 3), Lindě Bodlákové za fotoseriál čtyř makrofotografií (ukázka 1 - ukázka 2) a Martinu Hložkovi za fotografie "Bloudění" a "Za polárním kruhem"

    Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.



FOTOROK 2016
  • 1. cena - Jiří Durdík za fotografii "Karneval"

  • 2. cena - Stanislav Domanský za fotografii "Proměna"

  • 3. cena - Jiří Musílek za fotoseriál "Barvy hudby I - III" (ukázka)

  • Čestná uznání byla udělena Jiřímu Škaloudovi za fotografii "Neoholená", Svatopluku Velkoborskému za fotografii "Čekání na Stalina" a Martinu Votavovi za fotoseriál "Jedličkův ústav" (ukázka)

    Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.



FOTOROK 2015
  • 2. kategorie - ostatní fotografické žánry:

    • 1. cena - Jiří Durdík za fotoseriál "UFO přistane na Broumovsku" ukázka1 ukázka2 ukázka3

    • 2. cena - Lukáš Hubálek za fotografie "Kiburi" a "Richard"

    • 3. cena - Werner Grisbach za fotografii "Winter in Leutersdorf"

    • Čestné uznání bylo uděleno Arnoštu Bartošovi za celoživotní přínos v oboru výtvarné fotografie.

       

      Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.


FOTOROK 2014

  • 1. kategorie - Reportážní fotografie:

    • 1. cena - Martin Votava za cyklus „Jedličkův ústav 2, 4, 5 a 6“

    • 2. cena - Jiří Durdík za fotografie „Poslední pokyny“ a „Tentokrát vyhraji“

    • 3. cena - Rudolf Rychlý za fotografie „Zeď nářků 1- 3“

  • 2. kategorie - Volné téma

    • 1. cena - Zdeněk Lín za fotografii „Jen vzpomínka“

    • 2. cena - nebyla udělena

    • 3. cena - Arnošt  Bartoš za fotografie „Kapky 1 - 3“
      a Ilona Rosenkrancová za fotografie „Pod lupou“, „Jakou lžíci máš…“ a „(Ne)snesitelná lehkost“

    • čestné uznání:

      • Petr Nálevka za fotografie „Fotogram 1 a 3“
        a Maty Hofmanová jako nejmladší účastnice soutěže FOTOROK 2014


FOTOROK 2013

  • 1. kategorie - Reportážní fotografie:


FOTOROK 2012

  • 1. kategorie - Reportážní fotografie:

    • 1. cena - David Papánek za fotoseriál "Festivalové vteřiny" (ukázka 1 - ukázka 2 - ukázka 3)

    • 2. cena - Martin Votava za fotoseriál "Masaj" (ukázka 1 - ukázka 2 - ukázka 3)

    • 3. cena - David Papánek za fotoseriál "Náměstí I-III" (ukázka)

    • čestné uznání:

      • Ladislav Čech za fotografii "Minuly se o staletí"

  • 2. kategorie - Volné téma

     

    Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.


FOTOROK 2011

  • 1. kategorie - Reportážní fotografie:

    • 1. cena - Jitka Rjašková za fotoseriál "V porodnici" (2 ukázky z cyklu)

    • 2. cena - Stanislav Domanský za fotografii: "Za dveřmi"

    • 3. cena - Martin Votava za fotoseriál "Výlov" (ukázka z cyklu)

    • čestné uznání:

  • 2. kategorie - Volné téma

     

    Poznámka k vročení soutěže: Až do předchozího ročníku označoval letopočet v názvu soutěže fotografickou „úrodu“ daného roku. Vyvolávalo to nedorozumění zejména u poskytovatelů dotací a grantů, protože vlastní akce - výstava a odměňování vítězů - se koná až v roce následujícím. Od tohoto ročníku proto bude v názvu soutěže letopočet vztahující se ke konání výstavy.

    Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.


FOTOROK 2009

  • 2. kategorie - Volné téma

    • 1. cena - Petr Novotný za fotografii "Zastávka"

    • 1. cena - Ladislav Čech za fotografii "Vize apokalypsy" (ukázka z cyklu)

    • 2. cena - Arnošt Bartoš za fotografie "Zátiší 2 a 3"

    • 3. cena - Martin Votava za fotografie "Jinovatka 1 a 2"

    • čestné uznání:

      • Jiří Durdík za fotografie "Listy"

      • Ladislav Čech za fotografii "Hravé kostky"

     

    Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.


FOTOROK 2008


FOTOROK 2007

  • 1. kategorie - Reportážní fotografie:

    • 1. místo - Martin Votava za fotografii "Berlín 3"

    • 2. místo - Zdeněk Lín za fotografii "Bolest světa"

    • 3. místo - Zdeněk Habr za soubor šesti fotografií

    • čestné uznání:

      • Oto Stredák za seriál "Zabijačka"

      • Libor Velán za seriál "Lidé z Kopanic"

  • 2. kategorie - Volné téma

    • 1. místo - Ladislav Čech za seriál "Tvář velkoměsta I-III"

    • 2. místo - Arnošt Bartoš za fotografie "Podzim 1 a 4"

    • 3. místo - Jitka Rjašková za fotografii "Loket v mlze"

    • čestné uznání:

      • Ladislav Čech za fotografii "Akt 4"

      • Oto Stredák za fotografie č.11 a 17

       

      Poznámka ke zveřejněným ukázkám: Jde o přefotografované snímky, jejichž kvalita neodpovídá původnímu originálu.


FOTOROK 2006

  • 1. kategorie - reportáž

    • 1. cena - Zdeněk Habr za soubor osmi fotografií

    • 2. cena - Libor Velan za soubor „Lidé kolem folkloru“

    • 3. cena - Ota Stredák za fotografii „Všechno čeká“

    • Čestné uznání:

      • Michael Šatník za fotografii „Krymští Čechové“

      • Ota Stredák za fotografii“…a slzy již dávno vyschly“

  • 2. kategorie – volné téma

    • 1. cena - Zdeněk Lín za fotografii „Hvězdný posel“

    • 2. cena - Jitka Rjašková za fotografii „Barevná krajina I“

    • 3. cena - Jiří Bartoš za fotografii „Toskánsko“

    • Čestné uznání - Petr Novotný za fotografii „Bez názvu“


FOTOROK 2005

  • 1. kategorie – reportáž

    • 1.místo - Stanislav Domanský, za fotografii “Ptáci“

    • 2.místo - Vladimír David za fotografie „Za překážkou I -III“

    • 3.místo - Libor Velan za fotografii „Slovensko 1 - 4

    • Čestné uznání - Josef Čermák za fotografie  „Výlov 2, 3.“a „Stáří“ 

  • 2. kategorie - volné téma

    • 1.místo - Jiří Bartoš (Hejnice) za soubor fotografií:“Ještědské horizonty“,  „Zimní les 1a 2“ a „Torzo 7“

    • 2.místo - Stanislav Domanský (Kroměříž) za soubor fotografií „Benátské zrcadlo 1-3“

    • 3.místo - Arnošt Bartoš  (Otrokovice)za fotografi „Hřeben“ a  Libor Velan (Bystřice pod Lopeníkem) za fotografii „E50“

    • Čestné uznání - Zdeněk Lín (Liberec)za fotografi „Až otrávíme poslední strom

    • Čestné uznání - Angelika Špicarová (Kamenický Šenov) za soubor makrofotografií


FOTOROK 2004

  • 1. kategorie – reportáž

    • 1.místo - Vladimír David za fotografii “Steeplechase I-III

    • 2.místo - Zdeněk Lín za fotografii „Cíl

    • 3.místo - Petr Novotný za fotografii „Nálada před  masopustem

    • Čestné uznání - Petr Pohanka za fotografii „WWWpráce

    • Čestné uznání - Zdeněk Habr za fotografii „Pasáček ovcí

  • 2. kategorie - volné téma

    • 1.místo - Petr Novotný za fotografie:“Příroda výtvarník“ a „Magická řeka

    • 2.místo - Angelika Špicarová za soubor makrofotografií „Hmyz

    • 3.místo - Arnošt Bartoš za fotografii „Exprese

    • Čestné uznání - Veronika Souralová za fotografie „Kovová krása I,II

    • Čestné uznání - Dita Váňová za fotografii „5“


FOTOROK 2003

  • 1. kategorie – reportáž

    • 1. místo – Veronika Souralová (Praha) za fot. soubor „Malovaná Brazílie

    • 2. místo – Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot. seriál „Zpověď

    • 3. místo – nebylo uděleno

  • 2. kategorie – volné téma

    • 1. místo – Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot. „Slavkov 2 a 3

    • 2. místo – Arnošt Bartoš (Otrokovice) za fot. „Zátiší 1 a 2

    • 3. místo – Jitka Rjašková (Ostrov) za fot. „Ještě že je kamenný

    • 3. místo – Jiří Bartoš (Hejnice) za soubor fot. „Ráno na rybníce“, „Rašeliniště 2 a 3“  a „Krajina u posedu

    • Čestné uznání – Angelika Špicarová za fot. soubor „Makrosvět


FOTOROK 2002

  • 1. kategorie - reportážní fotografie 

    • 1. místo - Martin Votava (Liberec) za fot. "Berlínská zeď 1,2,3"

    • 2. místo - Zdeněk Lín (Liberec) za fot. "V atelieru malíře Dědiny

    • 3. místo - Veronika Souralová (Praha) za fot. "Cesta  tunelem"

    • Čestné uznání: - Zdeněk Lín (Liberec) za fot. "Žijí  mezi námi"

    • Čestné uznání: - Jitka Rjašková (Ostrov) za fot. "Boj se žloutenkou"

  • 2. kategorie - volná tvorba 

    • 1. místo - Martin Votava (Liberec) za fot. "Svět namodro

    • 2. místo - Jitka Rjašková (Ostrov) za fot. "Životní  prostor

    • 3. místo - Angelika Špicarová (Velký Šenov) za fot. "Soubor čtyř makrofotografií"

    • Čestné uznání:

      • Zdeněk Lín (Liberec) za fot. "Odkud a kam?" a "Memento

      • Arnošt Bartoš (Otrokovice) za fot. "Krajina III." a "Doteky ticha"

      • Ivan Císař (Poříčí  nad Sáz.) za fot. "Poezie"


FOTOROK 2001

  • 1. kategorie - Reportážní fotografie 

    • 1. místo - Zdeněk Lín (Liberec) za fot. „Na návštěvě

    • 2. místo - Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot. „Akce

    • 3. místo - Ang. Špicarová (V. Šenov) za fot. „Litoměřický kořen 1 – 4

    • Čestné uznání - J. Rychetský (Praha) za fot. „Po fotbale

  • 2. Kategorie - Volné téma

    • 1. místo - nebylo uděleno

    • 2. místo - Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot. „Úly 1 - 4 “ 

    • 2. místo - Ang. Špicarová (V. Šenov) za fot. Květinové mámení

    • 3. místo -  J. Rychetský (Praha) za fot. „Moderní krajina

    • 3. místo -  Zdeněk Lín (Liberec) za fot. „Oblaka ticha

    • Čestné uznání - Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot. „Předtucha

    • Čestné uznání - Ang. Špicarová (V. Šenov) za fot. „Vyhnaný z ráje

    • Čestné uznání - J. Rychetský (Praha) za fot.  „Maska 1


FOTOROK 2000

  • 1. kategorie – reportážní fotografie 

  • 1.místo - Jan Rychetský, Praha, Vítězný sjezd

  • 2.místo - Zdeněk Lín, Liberec, Nostalgické jízdy

  • 3.místo - Zdeněk Šeda, Rumburk, Sváteční jízda

  •  2. kategorie – volná tvorba 

  • 1.místo - Zdeněk Lín, Liberec, Prakrajina

  • 2.místo - Zdeněk Lín, Liberec, Setkání

  • 3.místo - Angelika Špicarová, Velký Šenov, Soubor tří makrofotografií


FOTOROK 1999
  • 1. kategorie - reportáž

    • 1. cena - Lucie Jaremová (Ústí nad Labem) za fot. "Asie"

    • 2. cena - Jiří Kryštof (Stod) za fot. "Egypt"

    • 3. cena - Ivan Císař (Poříčí nad Sázavou) za fot. "Výhoda"

     

  • 2. kategorie – volné téma

    • 1. cena - Jiří Kryštof (Stod) za fot. "Rozhraní"

    • 2. cena - Zdeněk Lín (Liberec) za fot. "Mlhavé ráno"

    • 3. cena - Arnošt Bartoš za fot. "Samotář"

    • Čestné uznání:

      • Stanislav Domanský z Kroměříže

      • Piotr Glowinkowski z Ostrow (Polsko)

      • Angelika Špicarová z Rumburku


FOTOROK 1998
  • 1. kategorie - Život našeho města

    • 1. cena - Radek Petrášek (Varnsdorf) za fot. "Rockový koncert"

    • 2. cena -Ivan Císař (Poříčí nad Sázavou) za fot. "Poslední úpravy portrétu Johna Lennona"

    • 3. cena - Martin Musílek za fot. "Spící probuzený"

  • 2. kategorie – volné téma

    • 1. cena - Arnošt Bartoš za fot."Podzim"

    • 2. cena - Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot."Chodec"

    • 3. cena - Václav Sojka za soubor makrofotografií přírody


FOTOROK 1997
  • 1. kategorie - Život našeho města

    • 1. cena - nebyla udělena

    • 2. cena - Ivan Císař za soubor fotografií

                 - Josef Zoser (Jiřetín pod Jedlovou) za soubor fotografií

    • 3. cena - Jiří Kluska za fot. "Bez názvu 1"

                      - Karel Hofman (Varnsdorf) za soubor fotografií

  • 2. kategorie – volné téma

    • 1. cena - Arnošt Bartoš za soubor fotografií

    • 2. cena - Zdeněk Bláha za soubor fotografií

    • 3. cena - Stanislav Domanský (Kroměříž) za fot."Čas běží"

    • Čestné uznání:

      • Ivan Císař za fot. "Šel jsme lesem"

      • Karel Hofman (Varnsdorf) za fot "Stínohra 1 a 2"


FOTOROK 1996
  • 1. kategorie - Život našeho města

    • 1. cena - nebyla udělena

    • 2. cena - Karel Hofman (Varnsdorf) za fot. "Příjezd, Den v noci, červená, Bez názvu"

    • 3. cena - Radek Petrášek (Varnsdorf) za fot. "Divadlo Járy Cimrmana"

  • 2. kategorie – volné téma

    • 1. cena - nebyla udělena

    • 2. cena - Zdeněk Bláha za fot. "Podzim v zrcadle, Perspektiva, Detail, Bez názvu"

    • 3. cena - nebyla udělena

    • Čestné uznání:

      • Ronald Bergmann

      • Jiří Krištof

 
 

© KPMV  <>  Poslední aktualizace: 19.1.2017