KPMV - úvodní stránka

16. října

Mineralklub KPMV zve:

VÝLET DO GEOPARKU RALSKO

• Mineralklub KPMV pořádá výlet do Geoparku Ralsko s návštěvou zříceniny hradu Děvín a přírodní památky Děvín a Ostrý.
  • V případě nepříznivého počasí navštívíme muzeum ve Stráži pod Ralskem.
  • Středně náročná akce.
  • Doprava auty.
  • Zájemci se mohou přihlásit na na tel. č. 704 100 584 (p. Flekna, volat mezi 15.00 a 20.00 hod.), kde se dozvědí i přesnější informace o časovém plánu.

Výstava

do 31. října 2021

Výstava v Muzeu Rumburk:

ZKAMENĚLÝ ŽIVOT

• Člen mineralklubu při Kruhu přátel muzea Varnsdorf  představuje další část své mineralogické sbírky - tentokrát zkameněliny
  • Výstava je přístupná v otvíracích hodinách Muzea Rumburk (pobočka Oblastního muzea v Děčíně)

Vystava_vytvarniku

Výstava

do 31. října 2021

Výstava v Muzeu Rumburk:

VÝSTAVA VARNSDORFSKÝCH VÝTVARNÍKŮ

• Klub přátel výtvarného umění při Kruhu přátel muzea Varnsdorf zve na výstavní přehlídku prací čtyř svých členů a jednoho hosta
  • Vystavují: Běla Dlouhá - paličkovaná krajka, Zdeněk Henych - vitráže, Martina Kabeláčová (Horní Podluží) - paličkovaná krajka, Jana Mudrochová - keramika, malba, Jiřina Nováková - malba.

Vystava_vytvarniku

On-line výstava

FOTOROK 2021

• Náhradou za neuskutečněnou výstavu, zrušenou kvůli protiepidemickým opatřením, byla vyrobena její videoprezentace. Osmiminutové video s úvodním proslovem Josefa Zbihleje a několika desítkami krásných soutěžních fotografií můžete zhlédnout na YouTube na tomto odkaze:
    www.youtube.com/watch?v=36fbY1zcYbY
    Video vyrobila Městská knihovna Varnsdorf.

PŘIPRAVUJEME

• Exkurze v rekonstruovaném podstávkovém domě u Městské policie (Národní ul. čp. 488)
  • Valná hromada KPMV (listopad 2021)
  • Staré fotografie Varnsdorfu, hospody - 3. díl

V současné době je muzeum kvůli chystané rekonstrukci uzavřeno.

Program občanského sdružení KPMV probíhá v náhradních prostorách.

Sídlo muzea (včetně zázemí KPMV) je přechodně umístěno na ul. Legií 2574 (donedávna dětské a hudební odd. Městské knihovny).

Prodej publikací a razítkování pasů Tolštejnského panství nejsou přerušeny.

Telefon: 412 334 107                        Adresa: Legií 2574, Varnsdorf, 407 47

(na toto číslo lze i faxovat)

E-mail: kpmv@quick.cz                   Skype: kpmv_varnsdorf My status

www.mapy.czUmístění budovy muzea na mapě (budova nyní uzavřena)